_

Lehkost bytí

Cena: 900 Kč
21.10. 2023
sobota od 11.30 - 14.30 h

LEHKOST BYTÍ

V životě chce každý z nás být zdravý, šťastný a úspěšný. K životu ale také patří překážky. Mohou nás zastavit, a nebo si můžeme rozšířit svou zónu komfortu a flexibilitu těla i mysli natolik, že nás nerozhodí, nebo aspoň ne na dlouho. Být odolný znamená, že se nenecháme vyvést z rovnováhy, nebo že se do ní vrátíme rychle. K tomu je ale potřeba trénink.

Co je to stres? Jak vzniká? Co se při něm děje v našem těle? Proč každý člověk reaguje pod jeho vlivem jinak? Jak stres ovlivňuje naše zdraví?

Co můžeme udělat sami pro sebe a naše okolí, aby se nám žilo lehčeji, abychom zvýšili svou odolnost a eliminovali tak vliv stresu?

Workshop přinese odpovědi na tyto otázky, po úvodní přednášce a diskusi si odnesete efektivní nástroje, jak uvolnit tělo i mysl, jak se stresem pracovat a předcházet mu. Nahlédneme pod pokličku lidských emocí, které s tématem stresu a úzkosti souvisí.

Následuje lekce jógy proti stresu.


PROGRAM:
1) Co je to stres a jaký vliv má na naše zdraví?
2) Jaký je vliv moderních technologií na výskyt stresu v každodenním životě?
3) Co rozhoduje o tom, jak stres umíme zvládat?

4) Jak upravit svůj životní styl, abychom byli vůči stresu odolnější? Je v dnešní době možné se stresu vyhnout?

5) Jaké techniky nám mohou pomoci zvýšit odolnost proti stresu a které můžeme zařadit pro lepší zvládání stresové situace?

Součástí bude teoretická i praktická část.
S sebou: pohodlné oblečení

 

Lektorka: Petra Plutnarová

Petra se věnuje jógové terapii, vinjása józe, jin józe, meditaci, somatické práci s tělem a traumatem, k čemuž používá i metodu kraniosakrální biodynamiky. Vede specializované workshopy v oblasti pánevního dna, zdravé páteře, obrácených pozic, meditace a další. Za jógou jezdí po světě, studovala v ášramech v Indii, na Bali i na Srí Lance. Je průvodkyní metodami kraniosakrální biodynamiky či reiki. Je vášnivou tanečnicí a cestovatelkou. Více o ní se dočtete na www.yoguimuse.com.

 

PŘIHLÁSIT SE PŘES SYSTÉM [javascript protected email]