Iveta Nykodýmová

_

Jsem certifikovaná lektorka Ashtanga vinyasy yogy.

V létě 2018 jsem navázala pokročilým učitelským kurzem Forrest yogy v Berlíně a také kurzem jógy pro děti se speciálními potřebami. Jóga je pro mě životní styl, radost, inspirace, filosofie i vyjádření kreativity. K józe jsem se dostala poprvé v 16 letech v rámci studia indické filosofie. V té době jsem se intenzivně věnovala orientálnímu tanci a baletu a jóga mi sloužila především jako doplněk k protažení těla a uvolnění mysli. Tehdy nebyla ještě jóga tak populární a věnovala jsem se tak jediné dostupné, tradiční hatha Józe v denním životě. Opravdový přínos jógy jsem pak poznala v životě v Londýně, kde jsem žila 11 let a kde jsem měla příležitost vyzkoušet různé jógové styly a setkat se s inspirativními učiteli. Dlouho jsem se věnovala Jivamukti józe, která mě naučila disciplíně a obohatila mou praxi o duchovní rozměr. Mým oblíbeným praktikovaným stylem se také stala Vinyasa jóga díky své kreativitě a svobodnému vyjádření.
Poté, co jsem prodělala zranění jsem se začala věnovat Forrest józe, která pracuje s traumaty, bolestí a zahrnuje i terapeutickou rovinu praxe a možnosti sebeléčení. Díky léčivému přístupu Forrest jógy jsem si uvědomila i přijala mnohá svazující omezení. Dnes jsou mé lekce kombinací všech uvedených směrů, ze kterých stále čerpám inspiraci, kterou předávám dál. Ráda vedu tématické hodiny s hlubším záměrem. Jóga je pro mě moment setkání se Sebou, kdy mizí pojetí času i hranice mezi Já a Ty. Je tu ticho, klid, zvuk dechu Ujjayi. Je tu uvědomování si probíhajících myšlenkových procesů a rozpoznávání těch, jež mají limitující a omezující charakter. Jóga učí rozlišovat a nalézat to, co je stálé a neměnné, a co naopak pomíjí. Je to intuitivní napojení se na to, co probíhá v momentu tady a teď a na tom jediném záleží.
2017 - RYT 200h Ashtanga Vinyasa YTT, Londýn
2018 – 70 h jóga pro děti se speciálními potřebami s Jyoti Manuel, Londýn
2018 – 70 h pokročilý učitelský kurz Forrest yogy s Anou Forrest, Berlín

Workshopy :
· Holotropic Breathwork, Londýn
· Handstands, Jivamukti Londýn
· 5 Kleshas with Stewart Gilchrist
· Pánevní dno, Praha
· Vinyasa therapy workshop s Bryce Delbridge, Praha

· Ashtanga yoga s Andrew Eppler
· Kurz regresivní terapie

Lekce se mnou

Lekce se mnou

Jemně dynamická flow
Teprve když se naučíme tělo dokonale vnímat, dostaneme za jeho hranice. Skrze výdrže v ásanách své tělo správně nastavíme, ale zároveň mu dáme možnost vědomé práce a posílení všech jeho částí. I k jednoduchým ásanám budeme přistupovat s úctou a pokorou.
Jemně dynamická flow
Objednat Více
Energy Vinyasa EN
A dynamic vinyasa flow class given in English filled with stretchy and strengthening positions. We will start slowly and build our energy for our peak postures. The class is welcome to all people with an interest or passion for yoga with modifications offered to adapt to each student’s level.
Energy Vinyasa EN
Objednat Více