PROČ PRÁVĚ ŠKOLA KARMA YOGY?


OTÁZKY:

  1. Proč jste si vybrala právě Školu KARMA YOGA?
  2. Co vám tato Škola dala příp. inspirovala? Šly byste do toho znovu?
  3. Lektorujete? Jaký styl jógy popř. kde, odkaz.

ÚSPĚŠNÉ A KRÁSNÉ ABSOLVENTKY ŠKOLY KARMA YOGY:

Lenka Mia Lukáčová, lektorka a koordinátorka KARMA YOGA studia

1. Správná odpověď by asi měla být – „protože, je nejlepší“, ale můj důvod byl o něco prozaičtější – „protože byla nejblíž, a protože jsem znala Veroniku a její styl jógy“. Před několika lety jsem již jeden lektorský kurz absolvovala, ale byla to Škola klasické hatha jógy a mě tenkrát bavily spíše dynamičtější formy jógy jako např. Vinyása Flow nebo Bikram jóga … tak jsem tentokrát vybírala pečlivěji. Jóga je neskutečně pestrá, má mnoho podob, proto je důležité vybrat si podle sebe a věnovat výběru dostatek času.

2. Škola mi prohloubila stávající vědomosti a ukázala cestu, po které můžu jít dál. Zajímavé byly přednášky z filozofie a historie jógy, anatomie spojená s rehabilitační praxí, praktické ukázky meditace nebo pranajámy. Inspirativní bylo i setkávání s ostatními studenty, pestrost osudů a životních cest k józe, zkušenosti, plány … Znovu jsem si uvědomila, že jóga není pouhé „cvičení“, ale je to životní styl, který nás mění a formuje tím nejpřirozenějším způsobem, naší každodenní praxí.

3. Lektoruji v Karma Yoga Studiu.

                             

 


 

Radka Macháčková

1.Hlavním důvodem, proč jsem si zvolila právě tuto jógovou školu, byla především moje předchozí zkušenost. Karma Yoga byla totiž první studio, ze kterého na mě čišela pozitivní energie, jen co jsem prošla vstupními dveřmi. Je to pohodové místo s báječným kolektivem a skvělým přístupem. Dalším důvodem byl také koncept, jakým bylo studium pojato. Chtěla jsem navštěvovat školu, která mi dá něco víc, než jen znalosti z anatomie a fyziologie, ale umožní mi nahlédnout opravdu do hloubky.

2. Tuto školu bych rozhodně doporučila komukoliv, kdo miluje jógu a chce se díky ní posunout někam dál. Ať už je Vaším záměrem stát se instruktorem jógy anebo byste chtěli školu absolvovat pouze za účelem svého osobního rozvoje. Není to pouze další „instituce“, kterou prolezete a odnesete si kus papíru. Naučíte se nahlížet na věci z jiné perspektivy, dozvíte se spoustu zajímavých věcí a hlavně poznáte partu báječných lidí. Osobně mě škola jednoznačně namotivovala do dalšího vzdělávání v této oblasti. A jestli bych do toho šla znovu? No tak o tom nepochybujte!

3. Jako lektorka působím již přes 3 roky a v tuto chvíli se nejvíce zaměřuji na klasickou Hatha jógu, Aero jógu – neboli jógu v sítích, a také Jin jógu. Ráda ale neustále zkouším a objevuji něco nového, takže nepochybuji, že se postupem času propracuji i k jiným stylům. Mezi studia, kde v současné době působím, patří právě Karma Yoga, dále Dům Jógy, Move Studio 123 a Centrum Rekondice.

 


 

Zuzana Maďari

1. Karmayogaskola bol cisty osud a tak trosku hazard ? lebo som v studiu nikdy predtým nebola a ani lektorov nepoznala. Ako jediny zahranicny student z Bratislavy ? som si hlavne skolu vybrala lebo mala dobre referencie a ponukala yoga alliance certifikát ktory som chcela ziskat v hatha yoge.

2. Vsetkymi desiatymi hovorim ano ano a zase ano. Skola v karme bolo to najlepsie studium ever! Nie len ze s babami sme doteraz kamosky mega sa podporujeme. V kariere ale kedykolvek bude možnosť kurzu pre instruktorov som v Prahe ako na koni ? takze co mi karma dala – neskutocnu inspiraciu na hodinu a hlavne yogovu rodinu na ktoru sa kedykolvek mozem obratit:)

3. Este počas skoly som dostala ponuku zo studia v bratislave takze hned po ziskani lektorskej licencie som opustila po 8 rokoch pracu v korporate a teraz sa venujem už len yoge naplno ako moj full time job. V studiu v Bratislave mam rozne styly hodin od yogy na zdravy chrbat po power yogu. Ak by ste mali nahodou cestu okolo zastavte sa https://www.hyc.sk/instruktori/zuzana .

                                                           

 


 

Denisa Dvorská

1. Za prvé zde již lektoruji a za druhé jsem srdcař a tady to studio je plné lásky a super lidí, cítím se tu jako doma.

2. Úžasná je učitelka anatomie. Dozvěděla jsem se spousty věcí, které používám v praxi a používám je i sama na sobě. Verča je také inspirativní, krásně učí a dává na věci nový pohled. Líbí se mi myšlenka i pomáhat.

3. Učím v Karma yoze. Lektoruji létající jógu a potom partnerskou akrobatickou jógu.

 

 


Jana Vykoukalová

1. V Praze je spousta škol jógy, studio Karma Yoga bylo ale místem, kam jsem sama nejvíce chodila na různé lekce jógy. Ráda jsem se sem vracela kvůli lektorům a atmosféře, ale i super poloze na Vinohradech a skvělé kávě (doslova) v sousedství. Veronika Carmanová jakožto garantka a jedna z lektorek školy pro mě byla zárukou, že to bude stát za to.

2. Rozšířila mi obzory, poskytla ucelené informace, dodala sebedůvěru. A taky mě obohatila o úžasné ženy – inteligentní, nezávislé, krásné, inspirativní, své. Znovu bych do toho šla. Jinak bych totiž nesebrala odvahu a nezkusila lektorování na vlastní kůži. A to je něco, co mě neskutečně naplňuje.

3. Lektoruji, málo, ale přece. V útulném studiu Yoga&Art na Břevnově (https://yoga-art.cz/) a v Domě jógy na Vinohradech (https://dum-jogy.cz/vinohrady). Občas též zaskočím v „Karmě“. Nárazově pak pořádáme lekce společně s kamarádkou v rámci projektu JOGA JAM (https://www.facebook.com/jogajamofficial/), kdy se ve vedení lekce střídáme, doplňujeme. Hrajeme si s tématem, ásanami, účastníci mají možnost se aktivně zapojit do tvoření lekce. Prostě jamujeme 🙂 . Nejbližší jsou mi formy hravé vinyasy, ale ráda své lekce doplním i klidnější jinovou praxí.

 

 


Kristýna Vacková

1.Hledala jsem školu, která by mi nabídla komplexnější vzdělání – praxi, teorii i základy anatomie a disciplínu. Do Karmy jsem již nějaký čas chodila praktikovat na různé hodiny a byla jsem spokojena s kvalitou lektorek. Dále mě předtím, pouze na papíře, zaujal profil Veroniky Carmanové a teprve později jsem zjistila, jak dobře jsem si vybrala 🙂 .

2. Určitě šla. Škola prohloubila moji praxi snad ve všech směrech jógy – klasická Hatha, vinyása, JIN jóga. Stejně tak mi dala krásny základ k mé učitelské praxi – jak si najít svůj styl, jak poskládat lekci jógy a další dovednosti. Navíc jsem měla možnost potkat opravdu inspirativní ženy, se kterými jsem dodnes v kontaktu a můžeme se inspirovat navzájem. Absolvovala jsem s nimi například moji první cestu do Indie.

3. Ano, mám pravidelné lekce v KARMA YOGA Studiu – Power yoga a Relax jóga – Power jógu více do ashtangovo-vinyásového stylu s prvky Hatha jógy a Relax více do JIN jógy.

 


Kateřina Hobrlandová

1. Studio Karma Yoga už jsme znala z předešlých návštěv jednotlivých lekcí. Nejsem bohužel příliš disciplinovaná ani fanda velkých sportovních výkonů. Miluju meditace a horizont:-). Jenže naše fyzické schránky přeci jen jakousi kondiční podporu potřebují. Praktikování jóģy mi navíc dávalo smysl ve více směrech. A tak když jsem se dozvěděla o škole jógy přímo v mém oblíbeném studiu, řekla jsem si, že by to mohla být pro mě dostatečná motivace, jak začít pravidelně cvičit a józe se věnovat aktivněji.

2. Než jsem začala navštěvovat školu, prošla jsem si více styly a plus minus věděla, co mě baví a kde jsou mé slabiny. Jenže málokdy se vám na běžných otevřených lekcích dostane individuálnější péče. Zkrátka to není v moci lektora. Jsem přesvědčená, že jsem si v průběhu školy více uvědomila své tělo a mé oblíbené ásany vypilovala  téměř k dokonalosti a jako bonus si našla těch oblíbených i víc. Objevila jsem svaly, vazy, úpony, fascie… o kterých jsem dříve neměla tušení. Najednou mi vše začalo dávat větší smysl. Informace z historie a doplňkových disciplín už pro mě byly třešínkou na dortu a vždycky jsem se na tyto “uvolňující“ chvilky moc těšila.

3. Nelektoruji. Zatím jsem tyto lekce měla potřebu věnovat pouze a jen mně samé. Ale naváži na předešlou otázku. Pokud bych se rozhodla nebo zatoužila předávat mé zkušenosti dál, volila bych opět školu KARMA YOGA. Systém školy je důkladně a poctivě připraven. Věřím, že bych navázala a zároveň si odnesla i nové zkušenosti.

 


Pavla Müllerová

1. Školu Karma Yogy jsem si vybrala, protože jako jediná škola, co jsem našla má výuku 200hodin. Také se mi líbí, že Karma Yoga je útulné, soukromé studio.

2. Škola mě hodně posunula na mé cestě jógy, dozvěděla jsem se spoustu nových věcí o józe, které mě inspirovaly pro můj osobní rozvoj. Školu v Karma Yoze, jsem doporučila mé dceři, která je velice spokojená. Kdybych se měla znovu rozhodnout, vybrala bych si školu v Karma Yoze zase.

3. Hned po ukončení jsem začala s lektorováním hatha jógy a jógou pro ženy, se specializací na pánevní dno. Cvičím v mém soukromém studiu v Hradci nad Moravicí. Najdete mě na fb stránkách Jóga Pavla Müllerová a www.pavlamullerova.cz

 

 


Monika Vondrová

1. Karma Yogu jsem si vybrala, protože jsem do ní chodila na lekce a přišlo mi ideální učit se někde, kde to znám a kde to mám ráda :).

2. Jestli bych do toho šla znovu? Asi ano, učení jogy mě baví :).

3. Učím hlavně hatha yogu, jin jogu a občas nějaký ten záskok pro začátečníky či těhulky. Nejčastěji mě najdete v Joga Krymská a od září i ve Yoga Art a snad ve Studio Cere :).

 


 

Helena Míšová

1. Školu jsem hledala dlouho a nic mě nevyhovovalo…až od kamarádky, která absolvovala první běh. Od další kamárádky, která v Karmě pracovala, jsem byla ujištěna, že je to kvalitní škola…a vyšlo to!

2. Inspirovala mě v tom, že když se věci dělají s láskou a zároveň s profesionalitou a úrovní, je to potěšení. A tak bych i já chtěla jógu dělat. Určitě bych do toho šla znovu.

3. Už 2 rok se snažím lektorovat. Mám jógu moc ráda. Je to dlouhá životní cesta a moc mě baví se učit a vzdělávat a dávat lidem to, co se sama naučím. Lektoruji v Horních Počernicích v Pulse fitness – 5krát týdně.

 

Scroll to top