Petra Plutnarová

_

S velikou pokorou vnímám předávání učení jógy jako své poslání. 

S laskavostí vedu studenty k objevování a vnímání vlastního vnitřního hlasu, své vlastní cesty a úcty k prožitku a pravdě. Jógová praxe je na mých hodinách prostředkem k poznání, že jsme vědomí tvůrci svého života, cokoli vědomě zvládneme prostřednictvím hledání rovnováhy mezi pokorou a výzvou vytvořit na podložce, zvládneme vytvořit i ve svém životě.

Vyučuji Hatha Flow Jógu, s delšími výdržemi v ásánách v duchu tradiční hatha jógy propojenými plynulým pohybem v souladu s vlnou dechu. Součástí hodin je také pránajáma a nácvik koncentračních a meditačních technik. Základem a zároveň cílem všech hodin je vědomá pozornost na podložce a vnímání přítomného okamžiku v ásáně tady a teď spíše než zaměření na zvládnutí obtížných ásán, vnímání osobních potřeb studentů je přirozeně vyplývající metodou stejně jako nabízené modifikace pozic tak, aby daná pozice vždy každému individuálně vyhovovala.

V posledních letech se intenzívně zajímám o metody jógové terapie ve smyslu změny postojů k situacím a reakcí na ně v našich životech, které potom mohou následně pomoci v odstranění některých zdravotní problémů způsobených psychosomaticky. Jógovou terapii jemně uplatňuji i na svých hodinách v rámci toho, co bezpečně dovolí skupinové lekce.

Za navedení na cestu jógy vděčím postupně se řetězícím událostem ve své taneční a osobní minulosti a zejména svým učitelům, mezi kterými s úctou jmenuji Jana a Ivanu Knaislovy, Lenku Nezvalovou, Ilze Jece, Lucii Königovou, své žáky a mnoho dalších učitelů, kterými mne život obdaroval a denně obdarovává.

Jakmile vyslyšíte volání a nastoupíte na cestu jógy, nastoupíte na cestu osobní transformace.

Mé lekce jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé studenty. Vždy jsou nabízeny modifikace pozic dle možností zúčastněných.

Vzdělání:

2018 Dílny a workshopy –  Stewart Gilchrist, Dylan Bernstein, Ruth Laurer Manenti (Lady Ruth),  Jerome Burdi, Ian Szydlowski, Dechen Thurman, Christina Tomal, Daniela Meinl.

2017 Kraniosakrální či kung, Martin Ďuriš  – 18h, Praha

2017 Yoga a myofasciální meridiány (informovaný pohyb pro práci s tkáněmi s cílem uvolnění stresu a traumatu), Martin Ďuriš  – 16h, Praha

2017 Fascial yoga intro, Daniela Meinl, Praha

2017 SRI AUROBINDO ASHRAM, Pondicherry, India

2017 SRI RAMANA MAHARISHI ASHRAMAM, Tiruvannamalai, India

2017 REIKI USUI – 1. st., Albero Valerio Verrea – 10. generace vedoucí od Mikao Usuiho, Praha

2017 Jógová asistence, Martina Procházková, Praha

2017 Mantry & hra na harmonium, Martina Procházková, Praha

2016 HANDSTAND, Petr Růžička, Praha

2016 Jin jóga pro učitele, Veronika Carmanová – 15h, Praha

2016 Jógová anatomie pro učitele, Jessica Stickler (Jivamukti) – 10h, Praha

2016 ANAND ASHRAM, Bali, Indonesia

2015 Samostudium, Srí Lanka

2014–2015  Jógová terapie, Český Svaz Jógy – 180h, Praha

2013 Základy sportovního tréninku, Licence B, VOŠ ČSTV – 35h, Praha

2012–2013 Studium učitelů jógy II. Třídy, Český Svaz Jógy – 150h, Praha

2012 Hatha Yoga Teacher Training, Face Czech Academy -16h, Praha

2010 Kurz první pomoci, Červený Kříž

Lekce se mnou

Lekce se mnou

10.9. - 17.12. 2024
PODZIM 2024 - Jógou proti stresu
Kurz terapeutické jógy, kde je nejvíce pozornosti věnováno postupům a sekvencím vedoucím k uvolnění nahromaděného napětí a stresu v našem v organismu. Součástí kurzu je praxe jógových pozic (ásán), relaxace, koncentrace, pránajáma (práce s energií skrze dech) a meditace. Tyto techniky jsou vhodně podpořeny vůněmi v rámci aromaterapie…
PODZIM 2024 - Jógou proti stresu
Objednat
Více