_

Školení Seniorské Jógy pro lektory

Cena: 3 700 Kč
16. 11. 2024
sobota od 9.30 - 13, 14 - 18h

ŠKOLENÍ SENIORSKÉ JÓGY pro lektory jógy (10h)

Tohle je důležité vědět:

Každým rokem se zvyšuje procento seniorů v naší společnosti. V loňském roce počet přesáhl 2mil. obyvatel v seniorském věku. Pro lektory jógy je to tedy nejvyší segment obyvatel  jako potenciálních klientů.

 

Jako lektoři jógy již víte, jaké blahodárné účinky jóga má. Nejen na fyzické, ale především na duševní úrovni bytostí. Bohužel, každým rokem neroste pouze počet seniorů, ale také se navyšuje počet lidí s demencí a dalšími poruchami mozku.Toto školení vám ukáže, jak pracovat se seniory aktivními a jak si mohou udržet co nejdéle svou vitalitu a bystrost, což jsou v pozdějším věku základní stavební kameny života, a zároveň pomáhají k udržení soběstačnosti, která je pro každého člověka a rodinu zcela zásadní. Zároveň se budeme věnovat i seniorům, kteří jsou již méně mobilní nebo imobilní, a seniorům, kteří žijí v domovech seniorů.

 Aktivní důchodci, kteří pravidelně cvičí a svou tělesnou schránku si udržují možná na seniorských lekcích ani nepotkáte (ti chodí i na klasické lekce jógy a někdy i dynamičtější). Jsou na tom mnohdy i fyzicky lépe, než mladí lidé. Základem Jógy pro seniory jsou jednoduché adaptované ásany pro rozvoj motorických dovedností a práce s pomůckami. 
Cílem je pochopení problematiky stárnoucího organismu a adekvátně k tomu sestavení programu cvičení pro seniory.
Tedy každý, kdo cvičí se seniory by měl mít alespoň základní znalosti o fungování lidského těla. Pokud totiž dokážete stručně objasnit funkci postiženého orgánu, senior v sobě lépe objevní vlastní motivaci něco pro sebe udělat.

Pro lektory
Mírně pokročilý ** Středně pokročilý *** Pokročilý ****
PŘIHLÁSIT SE PŘES SYSTÉM [javascript protected email]