_

JAK ZAČÍT s ASHTANGOU

Cena: 400 Kč
10. 5. 2024
pátek od 18.30 - 20.00 h

JAK ZAČÍT S ASHTANGOU - speciální prodloužená lekce pro každého, kdo to chce zkusit

Ashtanga Joga je ucelený sled pozic, který se stabilizoval počátkem minulého století. Tento prověřený systém testuje kromě naši fyzičky i naši pozornost. Proto si na začátku vysvětlíme hlavní tři principy, díky nimž udržujeme během hodinové (a i delší!) praxe naši pozornost ve střehu tzv.tristanu. Vysvětlíme si i rozdíl mezi tzv. “vedenou hodinou” a “mysore style” praxí.

Na tento styl jógy je bohužel dost často nahlíženo jako na něco “nedosažitelného” a velmi obtížného. Já vám představím celou sérii pozic i s možnými modifikacemi. Takže pokud je někdo po úrazu, může si svou praxi usnadnit. A zároveň si tak vyzkoušíte, jak vlastně taková celá série v rytmu ashtangy je. 

Bez pauz si projdeme pozdravem slunce A a B. Všem pozicemi ve stoje, které se také nazývají fundamentální. My v ashtanze zůstáváme v každé pozici pět dechů. Následovně pozicemi v sedě po loďku, kde se dostáváme do 1/2 série a poslední čtvrtinu pozic věnujeme prohlubování otevírání kyčlí v předklonech. Po těchto všech zhruba 40 pozicích s minimálně 30 vinyasami se přechází k “závěrečným pozicím” a následovně relaxaci v leže. Na to by nám měl hodina a půl bohatě stačit!

Vezmete si sebou dobrou náladu a možná ručník pokud vám teče pot do očí při praxi.

Pro ženy Pro muže Pro ženy i pro muže
Začátečník * Mírně pokročilý ** Středně pokročilý *** Pokročilý ****
PŘIHLÁSIT SE PŘES SYSTÉM [javascript protected email]