Terapeutická jóga


Nikol si pro vás připravila nový terapeutický kurz,
kde se pomocí krátkých videí můžete naučit lépe poznat vaše tělo.

Nikol Maio

Vaše lektorka na tomto kurzu

img_6630.jpeg

Terapeutická jóga - Nikol Maio


1. Pánev - střed odkud to vše začíná Tato lekce je zaměřena na pánev, jelikož je naším středem, rozdělovačem horní a spodní části těla a od dobře nastavené pánve potom měníme i celou posturu. Zároveň nám dobře nastavená pánev ovlivňuje i kvalitu dechu a komunikaci s bránící, přes kterou zase může komunikovat i pánevní dno.
Jednotlivé pozice vás provedou různými technikami rozpohybování, při kterých je dobré pozorovat vývoj zapojování hlubokých stabilizačních svalů, které zpočátku nemusí být tak cítit, ale postupnou praxí je vnímáme čím dál více hlavně v oblasti břicha.
 
2. Horní končetina - paže a volná krční páteř
Horní končetina je dlouhý řetězec, na který se často takto nepohlíží a řešíme mnohdy pouze jednu jeho bolavou část. Avšak pro správné fungování bychom měli vnímat celou paži komplexně. Ve videu se dostaneme k několika rozpohybovávacím pozicím, které si můžete přidat i do vašeho běžného dne k počítači nebo do kuchyně, abyste se cítili volněji v oblasti krční páteře i paží.
 
3. Hrudník - prostor pro dech a láskyplné srdce
Hrudník máme po většinu času přetížený, zavřený a často nás trápí špatný dech a různé blokace žeber. Ve videu se příjemně rozpohybujeme a posuneme zase kousek dál naše vnímání ohledně spodních a dolních žeber. Po těchto pohybech byste měli cítit větší kapacitu plic a hrudníku a otevřenější srdce.
 
4. Dolní končetiny – kyčle, koleno, klenba
Dolní končetina je zase dlouhý řetězec, který se vyplatí vnímat a cvičit jako celek. Projdeme postupně rozpohybováním kyčlí, stabilizací kolen až po rozhýbání klenby u chodidel tak, aby vás nohy celodenně lehčeji nesly.
 
5. Každodenní rozcvička
Pár základních pozic, které by v našem denním cvičení neměly chybět. Propojení předešlých témat a rozhýbání těla do všech stran.Je nutné se přihlásit do video zóny.

Přihlášení

Koupit online kurz

Zpět