Ludmila Lupáčová

_

Lektorka jógy a ajurvédská terapeutka
 
Józe se věnuji přes 20 let. Hloubka jógy a studium s tím spojené, které nikdy nekončí, mě postupne přivedlo k ajurvédě. Rozhodla jsem se ji intenzivně studovat pod vedením unikátní osobnosti, doktorky Martiny Ziskové. To změnilo muj život tak, že ze zajímavého koníčka se stala ajurvéda hlavní náplní, a tím mě přivedla k individuální terapeutické práci s pacienty.

Mé lekce jógy se také hodně změnily v souladu s mou životní cestou a nakonec nyní vypadají jako "terapeutické meditační válení se" se záměrem na měkkost, přitomnost a uvolnění. Snahu "odmakat" surya namaskar a všechny možné ásany "správně" podle předpisů, jsem dávno opustila. Mnohem větši smysl mi dáva fokus na princip Sthiram Sukham, což je myslím perfektní popis toho, čemu říkáme komfortní zóna.

Vzdělání v oboru:

 

2015                 Lektor jógy, Power Yoga akademie Václava Krejčíka 
2017 – 2020     Ajurvédský terapeut, Ajurvédská Gurukula Mudr. Martiny Ziskové
2020                Klinické praktikum v Gomantak Ayurveda Mahavidyalaya and Research Centre, Goa, India
2020                Kurz Ajurvédská výživa při nemoci pod vedením Viveka B. Gaura Rishikesh, India 

2021                Postgraduální studium k ajurvédské gurukule v Praze

2021                Ajurvédská kosmetologie

2021                Kvalifikace v oboru regenerační a sportovní masáže, práce s tejpy

 

Absolvovala jsem nespočet dalších kurzů a workshopů na téma jogy, ajurvédy, thai-chi, fyzioterapie, rehabilitace, spirální dynamiky, stress managementu, atd.
V současné době se kromě ajurvédy věnuji studiu hlubších procesů psychiky - transakční analýzy, analytické psychologie a dalších integrativních psychologických přístupu a směru. Miluji arteterapii.

Od dětství jsem se věnovala 20 let různým tanečním stylům a vystudovala grafiku a design.