Kaligrafická jógy

Cena: 560 Kč
leden/únor 2021
pátek od 18.30 - 21.00 h

Co je kaligrafická joga?

Kaligrafická Joga je kombinací Tai Chi, Klasické jógy, Qi gongu a čínské kaligrafie. Je to komplex velmi jemných a plynulých cviků, které dohromady vytvářejí jednolitý pohyb.

Nejdůležitější součástí cvičení je dýchání do břicha, do Dantienu (centra naší energie a imunity), který se nachází tři prsty pod pupíkem. V břišní dutině se nacházejí pro život nezbytné orgány - játra a ledviny, které plytkým dýchání kdo plic málo okysličujeme a naše tělo stárne díky nedostačujícímu množství kyslíku dříve, než je nutné.

Dýcháním do Dantienu dostaneme do těla kyslík, rozproudíme energii, kterou pomocí cviků dostaneme do celého těla a tím dodáme našemu tělu „nový dech“. Pří cvičení se dech a pohyb spojují v jedno bez myšlenek a kontroly. Dochází k procítění vlastního těla. Pohyb při cvičení je plynulý, lehký, jednoduchý a intuitivní.

 

Co Vás čeká?

Naučíte se správně dýchat do bříška a budete se postupně učit cviky, které jsou součástí Kaligrafické jógy Basic 1.

Postupně se naučíte vše tak, abyste se cítili dobře, příjemně a uvolněně.

Po kurzu budete umět dýchat do bříška a naučíte se základní cviky, které budete moct cvičit i sami doma.

Cvičení je určené pro všechny věkové kategorie bez omezení. Je vhodné na rozpohybování, protažení, ale také na uvolnění stresu a spojení se se svým tělem.

Díky hlubokému dýchání je cvičení vhodné zejména pro lidi trpící na astma, alergie, bolesti zad, svalů, ale také na uvolnění stresu.

 

Co si vzít s sebou?

Něco, v čem se budete cítit dobře a co vás nebude stahovat v oblasti bříška.

 

Pro muže Pro ženy Pro ženy i pro muže Pro seniory
Začátečník * Mírně pokročilý ** Středně pokročilý ***
PŘIHLÁSIT SE PŘES SYSTÉM [javascript protected email]