_

Jak začít s meditací

Cena: 900 Kč
2.12. 2023
sobota od 11:30 - 14:30 h

Jóga již před tisíci lety znala pozitivní účinky meditace na náš organismus, teprve nedávno však vědci změřili, jakým způsobem pravidelná meditace mění náš mozek a posléze i naše chování. Když se změní náš přístup k situacím a naše chování, změní se náš život. Z našeho života se už vytratilo i obyčejné lelkování nebo pohled do prázdna. Tyto okamžiky nicnedělání jsou zásadním momentem pro náš organismus, aby měl možnost vstřebat a přerovnat získané informace. Informacemi jsme dnes zahlceni, a tak nedělat nic tím správným způsobem je zásadním krokem na cestě k našemu duševnímu I fyzickému zdraví.

 

Původním záměrem meditace je však přivést nás skrze našich 5 tělesných obalů k tomu poslednímu úplně uvnitř – obalu blaženosti (ánandamajakóša). Je to místo bez GPS souřadnic, naše jádro, kde se cítíme šťastní, spokojení, naplnění a nic nám nechybí. Přesto nás tam naše vnitřní moudrost umí nanavigovat.

 

A také tam můžeme zaslechnout náš vnitřní hlas. Tam někde uvnitř vzadu už dávno víme, co je pro nás dobré. Meditace a mantrajóga jsou dva různé způsoby, jak na chvíli zastavit své myšlenky, vandrování z minulosti do budoucnosti, jsou nejrychlejší cestou k našemu srdci a oddání se vyššímu vedení. Jsou také způsobem, jak se nenechat ovládat vnějšími okolnostmi, jak zvýšit svou energii, soustředění, nastartovat samoléčivé schopnosti organismu, a budovat postoj pozorovatele, který nám pomáhá řešit každodenní situace.

 

Mantrajóga je nejspolehlivějším způsobem, jak otevřít naše srdce a podpořit důvěru v život. Pravidelná meditační praxe a zpěv/recitace manter mají moc vám od základu změnit život.

 

Budeme se zabývat tím, k čemu je nám meditace dobrá, jak s meditací prakticky začít.

Seminář poskytne základní i podrobné nástroje pro dosažení stavu meditace vsedě a meditace v chůzi.

 

V druhé části workshopu se zaměříme na to, co je to mantra, jaký je význam mantry OM (AUM) a jejích slabik, jaké mají jednotlivé slabiky a různé způsoby recitace mantry OM účinky na náš organismus.

Ukážeme si, jak při recitaci manter používat málu (recitační meditační korále), jak zahájit svou praxi s málou, co je to záměr, proč se mantra nejčastěji recituje 108x a jak s málou pracovat. Vysvětlíme si význam a intonaci některých nejčastějších a nejsilnějších manter.

Čeká nás 108x OM.

 

Kontraindikace: Aktuální bakteriální či virová infekce, panická ataka, schizofrenie, mentální poruchy, hraniční poruchy, epilepsie.

Program:

  • Jógová praxe (rozcvičení)
  • Teorie radžajógy. Meditace v systému radžajógy.
  • Meditace v sedu
  • Meditace v chůzi
  • Mantra a mantrajóga. Jak s mantrou pracovat. Mantra Om. Teorie.
  • Mantra. Praxe.

Lektorka: Petra Plutnarová

Petra se věnuje jógové terapii, vinjása józe, jin józe, meditaci, somatické práci s tělem a traumatem, k čemuž používá i metodu kraniosakrální biodynamiky. Vede specializované workshopy v oblasti práce s traumatem a jeho transformací, práce s pánevním dnem, o zdravé páteři, semináře správné techniky obrácených pozic, meditace a další. Za jógou jezdí po světě, studovala v ášramech v Indii, na Bali i na Srí Lance. Je průvodkyní metodami kraniosakrální biodynamiky či reiki. Je vášnivou tanečnicí a cestovatelkou. Více o ní se dočtete na www.yoguimuse.com.

 

Pro ženy Pro muže Pro ženy i pro muže Pro seniory
Začátečník * Mírně pokročilý ** Středně pokročilý ***
PŘIHLÁSIT SE PŘES SYSTÉM [javascript protected email]