Ajurvéda - Sebepéče v zimním období

Cena: 600 Kč
16.12. 2022
pátek od 18:30 - 20:30 h

Ájurvéda je považována za nejstarší a nejholističtější systém péče o zdraví. Podle tohoto systému má každý člověk již od narození zcela specifický a vyvážený poměr tří základních energetických charakteristik (dóš). Jejich rovnováha pozitivně působí na naše zdraví, nerovnováha naopak způsobuje ne-moc, pocity nevole, bolesti a jiné nerovnovážné stavy.

Stejně tak každé roční je ve znamení konkrétní dóši a působí tedy na náš systém a nese sebou určité výhody i nevýhody. V různých obdobích roku je třeba o sebe specificky pečovat. Ajurvéda nabízí velmi praktické rady, jak bychom se měli chovat v každém ročním období a jak o sebe pečovat, co se týká stravy a denních rituálů, abychom proplouvali ročními obdobími bez zdravotních potíží nebo alespoň zmírnili nepříjemné projevy již projevené nemoci.

Typickým příkladem jsou v období podzimu/zimy, kdy je větrné počasí, pocity roztěkanosti, nervozity, úzkosti, strachů, neuzeměnnosti, nachlazení, bolesti zad a kloubů atd. Při deštivém počasí naopak pocity letargie, těžkosti, lenosti, smutku, lítosti, rýma, otoky kloubů, zvýšená vlhkost v těle, plísně atd....

Obsah semináře:

  • zimní období jeho vlastnosti a vhodná sebepéče (strava a denní rituály)
  • vysvětlení tzv. dóš - Váta, Pitta, Kapha
  • jak se dóši projevují v ročních obdobích a v těle a jak určují naše zdraví, charakter, emoce, způsob myšlení

Seminář je určen pro všechny, kteří se zajímají o prevenci, sebepéči a chtějí pochopit souvislosti chování svého těla v určitých ročních obdobích. V některém období roku se například naše chronické potíže zhoršují a naopak a ajurvéda vám ráda poskytne vysvětlení a případnou prevenci.

 

Pro ženy
Začátečník * Pokročilý **** Mírně pokročilý ** Středně pokročilý ***
PŘIHLÁSIT SE PŘES SYSTÉM [javascript protected email]