Rok kovové krysy

istock-1180948689.jpg

Nový rok 2020 ve znamení KOVOVÉ KRYSY

Čínský nový rok se v sobotu 25. ledna 2020 otevře vládě KOVOVÉ KRYSY a ta v jejím čele zůstane až do 11. února 2021. Podle pověsti byla krysa prvním z dvanácti zvířat, která přispěchala před Buddhu, když si všechna zvířata k sobě svolal, aby se s nimi, předtím než opustí Zemi, rozloučil. Za odměnu po těchto zvířatech, v pořadí jakém přišli, byly pojmenovány roky a vzniklo tak dvanáct znamení čínského zvěrokruhu, neboli dvanáct „pozemských větví“. S příchodem Krysy začíná nový dvanáctiletý časový cyklus, a proto se rok 2020 ponese na vlně nových začátků, příležitostí, otevřenosti.

Po mateřské energii Země, která nás v minulých letech opečovávala, přichází otcovská energie kovu a s ní i větší pevnost a zásadovost. Povede nás k větším výkonům, disciplíně a práci podle pravidel. Bude vládnout větší přísnost, ale i spravedlnost, měřit se bude podle našich zásluh. Důležitá bude strategie, taktika, ale i naše přirozenost, upřímnost a čistota jednání. Připravme si diáře na plánování, harmonogramy, tabulky, škatulky... Nalaďme se na dotahování věcí do konce.

Rok Krysy je rokem nových vyhlídek a hojnosti. Po možná trochu těžkopádném a pasivním roce VEPŘE nás čeká rok velmi aktivní, který přináší mnoho možností i změn. Neúnavná a vynalézavá Krysa bude přát činorodosti a aktivitě. Radovat by se měli všichni, kteří v životě touží po změně. Svého cíle však dosáhneme jen vlastním přičiněním a aktivním přístupem.

Energie kovové krysy nám nedovolí lenošit, vše v tomto roce bude mít rychlejší spád, od myšlenky přejdeme do akce a rovnou k výsledkům.  Možná tento rok zatoužíme dělat věci jinak, osvěžit a inovovat zaběhlé zvyky. Budeme mít energii i odvahu otevřít se všemu novému co přichází. Nebude prostor pro váhání a přemýšlení, pokud do věcí půjdeme naplno, nebudeme litovat. Shánčlivá krysa má ráda peníze a umí je investovat moudře a promyšleně. Je velmi obratná, chytrá a svými diplomatickými schopnosti se dokáže dostat, kam potřebuje. Má vynikající paměť a schopnost se plně soustředit, díky tomu se výborně umí zorientovat v nové situaci a přizpůsobit se. Velmi dobře předvídá a rychle jedná.  Dejme si však pozor na přílišnou hamižnost a ctižádostivost, snaha dělat rychle příliš mnoho věcí současně, by se nám mohla vymstít. Milá a roztomilá krysa, zahnaná do kouta, by se snadno mohla stát agresivní. Pokud si však v klidu stanovíme jasný cíl, nemusíme si lámat hlavu překážkami. Můžeme se spolehnout na její věrnost a přízeň i v krizových okamžicích, podpoří nás svou vnímavostí, moudrostí a skvělými manažerskými schopnostmi. Díky své zvědavosti, všetečnosti a pozorovacímu talentu má široký přehled a cit pro detail, který umí využít. Výborně komunikuje s okolím a ovládá i psané slovo. Avšak i činorodá a neúnavná krysa uvnitř skrývá jemnost a křehkost, i ona se potřebuje občas zastavit a věnovat čas svému nitru – zalézt do své „nory“. Intuice, která vede její kroky, se otevírá v prostoru relaxace či meditace. 

Nechme si tedy i my prostor ve svých diářích pro odpočinek a doplnění energie, naplánujme si jej pro sebe již dopředu na celý rok. Buďme pozorní ke svým přáním a touhám. Najděme si čas na své přátele a věci, které máme rádi. Zkusme si v tomto roce začít psát deník, poslouží nám, jako výborná relaxační metoda. Probuďme v sobě radost a fantazii, buďme kreativní  - letos máme možnost naučit se něco nového, energie krysy nás podpoří, otevře náš tvůrčí potenciál a pomůže přizpůsobit se novým zkušenostem. 

Krásný rok 2020!

Lucie Šabatová www.luckyjoga.cz

c456ca42-f275-48ad-ab9b-dec860318041.jpeg