Jóga vs korona vir

pichlavamandala.jpg

Proč jógu teď více než kdykoliv předtím?

Všechno je jen v hlavě. Naše imunita ani naše odolnost nezávisí pouze na věku a zdravotním stavu. Poplašných článků, zpráv a doporučených opatření je všude kolem hodně. Není správná doba situaci podceňovat, ale s hysterií si moc nepomůžeme, naopak svému zdravotnímu stavu ještě přihoršíme. 

Stará indická báje vypráví: 

Šel poutník do velkého města a potkal v poušti Smrtku s kosou. Ptá se jí „Kam spěcháš?

A Smrt odpověděla: „Posílá mě Bůh, abych skosila morem 50 000 lidí.“

Za nějaký čas potkal poutník Smrtku zase.

A hned na ni: „Nedržíš slovo, měla jsi zahubit jen 50 000, ale zahubila jsi jich 150 000!

Na to Smrt klidně: „Zahubila jsem morem jen 50 000 lidí. Těch 100 000 dalších zemřelo strachy.“

Strachy umřít nemusíme, ale jistou odolnost v sobě vypěstovat je teď více než vhodné, nejen kvůli koronaviru Covid-19.

Máme pro vás doporučení, jak udržet svou imunitu silnou a viru odolnou. Stačí cvičit jógu a užívat alternativní medicínu. Některé věci budu opakovat, jsou tak banální, ale fungují. Kvalitní spánek, důkladný odpočinek a dostatečný pitný režim pro nás udělá více, než panické nakupování potravin v supermarketu a čtení všech těch šílených zpráv.

Naše tělo k nám neustále promlouvá, naslouchejme mu. Cítíte se slabí? Netlačte to. Zde je absolutní jogínský základ.

 

Pravidelný režim – chodit ve stejnou dobu spát a ve stejnou dobu vstávat pomůže tělu nastavit pravidelný biorytmus. Spánek však musí být dostatečný. Od 11 h večer se tělo regeneruje, každou půlhodinu, kterou jdete spát po 11 h večerní, ráno již nedospíte.

Pitný režim – neustále podceňujeme sílu čerstvé vody. Já sama osobně piji vodu horkou. Ano, i na cestě po teplých tropických krajích dodržuji režim pití horké vody dva litry denně. Spoustu virů neumí přežít ve vyšších teplotách. Internetem proběhla zpráva, že i tento vir nemá rád teploty na 35 stupňů. Kdo ví? Možná, že právě toto je recept na korona vir. Já to každopádně dělám již dlouho a dělá mi to moc dobře. Pokud nehodláte horkou vodu vyzkoušet, tak aspoň nepijte vodu ledovou, ale pokojové teploty.

Posilujte svou Wei Qi, nebo-li obrannou čchi. Využívám techniky čínské medicíny a v období chřipek a infekcí nasazuji Reishi a Coriolus. Toto jsou známé léčivé houby. Coriolus je úžasný především tím, že z těla doslova vyzobává to, co tam nepatří. Prokázal se býti výborným zabijákem třeba u HPV virů. Reishi v těle posiluje obranyschopnost organismu a navyšuje energii plic.

Vitamín C - nejsem velkým příznivcem doplňků stravy, ale navýšila jsem příjem Vitaminu C, dětem přidávám i Vitamin D. Vitaminu D máme po zimě velice málo a často to bývá právě nedostatek Vitamínu D, který vede k oslabení imunity a nezpracování dalších posilujících látek v těle. Vitamín C se již využívá v západní medicíně jako léčivo proti virům, třeba HIV.  Momentálně je jeho nitrožilní léčba testována i v boji s korona virem.

Selen – ten mám na radaru již od našeho prvního treku do Himalají v roce 2016. Při večerních debatách vysoko v  horách nám totiž spolu trekař zvěrolékař prozradil tajemství podceňovaného selenu. Na webu naleznete dostatek odborných článků o tom, jak selen může pomoci při boji s virem https://www.zrtlab.com/blog/archive/preventing-and-protecting-against-coronavirus-is-selenium-the-answer/

 

89252619_3396934693666668_5116164995750559744_n.jpg

Aromaterapie - kdo mě znáte, víte, že kudy chodím, tudy se nese vůně zlodějů. Zloději jsou totiž směs esenciálních olejů, která byla testována v době morové epidemie. Příběh vypráví o tom, jak skupinka zlodějů okrádala mrtvé v době morové epidemie a sami se ubránili nákaze. Byli však dopadeni při zločinu a jejich tajný recept museli prozradit, aby se uchránili před trestem smrti, který je čekal.  Směs má v sobě hřebíček, eukalyptus, citron, skořici a rozmarýnu. Je spoustu různých podobných směsí, já nejraději používám ty od Young Living. Jsou prokázané i další oleje, které mají protivirové vlastnosti. Napadá mě třeba oregano nebo kadidlo.

 

My vám prostory Karma Yogy preventivně vykuřujeme bílou šalvějí, která slouží nejen jako čistič negativní energie a vibrací, ale také hubí škodliviny (viry a bakterie) ze vzduchu a prostoru až na 30 dní.  A nakonec samotná jóga, pranayama a meditace, to jsou síly, kterým věřím víc, než čemukoliv jinému. 

 

A ještě jedno doporučení - prosím, pokud se necítíte dobře, tak na lekce raději nechoďte. Buďte ohleduplní, jak sami k sobě a ke svému tělu, tak ke svému okolí. Na všechny ostatní se těšíme. Přijďte posílit svoji mysl i tělo, svoji imunitu a dobrou náladu na své oblíbené lekce jógy. 

 

Veronika