INDICKÉ RÁNO

Když se tady ráno budím, slyším exploze. Slyším vlak nebo je to explodující vlak? Ne, už jsem vzhůru a …. je to moře. Má obrovskou sílu a každá vlna se láme a bortí s velkým hlukem.
Ležím na zádech a poslouchám, závěsy v domku na pláži stále zatažené.K moři se přidávají i zvuky ptáků, které neznám. Pak dva nebo tři psi, vrány a táhlé zabučení krávy. Někdo mi chodí po střeše. Asi kočka. Ne, jsou to těžké údery, skoky. Opice. Je jedna nebo celá tlupa? A jsou pryč. Někdo venku vylévá vodu, zpěvavý ženský hlas cosi zavolá, kovová miska cinkne. Je slyšet smích.

Ležím na zádech, oči zavřené, a nechávám se zvát každým tím zvukem k novému prožitku. Někdy v mysli naskočí odpovídající vizuální představa, někdy vědomí jen klouže po tvarech
zvuků. Vnímám jejich počátky, průběhy a konce. Vnímám ticho mezi nimi. Bezděčně se usmívám. Vnímám se uvnitř té kakofonie, jako bych byl víc tam než tady. A pak se „tam“ a „tady“ prolíná, spojuje.

Když vstanu a odhrnu závěs, přidávají se ke zvukům i obrazy. Ten první je kráva, trochu surrealisticky umístěná na pláži. Dívá se směrem ke mně a pak pomalu, skoro obřadně, odchází směrem k moři.
Dobré jitro z Indie! – Petr

 

indie karmayoga

    indicke rano karmayoga

Petr Ulrych, RYT 500
Jógovou praxi vnímá jako práci s energií a vědomím. Důraz klade na autenticitu soukromého prožitku, jeho semináře jsou tedy vždy nové v reakci na živost vlastní zkušenosti. Jógu studoval v Praze (Yogacentrum, RYT 200) a Indii (Paramanand Yoga Institute, Indore, India, RYT 500), kde studoval i jógovou terapii. Následně vyučoval jógu v Čechách, v Řecku, na Srí Lance a v Indii, a to v rámci kurzů, tematických cyklů, retreatů, workshopů a kurzů pro učitele jógy. V osobním životě prošel Petr řadou profesí, vydal pět knih beletrie a jako výtvarný fotograf je zastoupen Leica Gallery Prague. Po prodeji své obchodní firmy žije jako rentiér. Volný čas věnuje zejména vlastní praxi, výuce a cestování.

Začátkem března budete mít možnost se s ním osobně setkat u nás v Karmě: VÍCE ZDE

Scroll to top