POZDRAV Z MYSORU II. ČÁST

Zbývají už jen 2 týdny Yoga therapie a bude konec! Ani nevím jak to uběhlo, bylo to neskutečně rychlé.
První část byla pro mě dost fyzicky náročná. Během mé banánové diety se u mě spustil opravdu rychlý detox, a to nejen fyzicky, protože všechny moje staré bolesti vylezly na povrch. V noci se mi pomaličku posouvaly klouby a kosti po zlomených článcích na těle a tváři na správné místo. Léčila se stará zranění. Zhubla jsem 6 kg, ale pomalu postupně jsem zase nabrala 2kg zpátky a s nimi se vrátila i síla. Tělo se zbavovalo všeho nepotřebného, a to různými způsoby. Každý den jsem se cítila jinak a každý pohyb vyvolal různé reakce.

Druha část tréningu je kompletně o hlavě. Ranní praxe je serióznější, o hodinu delší a sekvence ásan úžasná. Začali jsme praktikovat kryie, což mi vyvolalo bolesti, které mě na pár dní vyřadily z kondice a soustředění. Teď už jsem opět “back in the game”, navíc s ještě větší silou a motivací. Cvičení a pranayama se najednou posunuli na jinou úroveň. Přišla síla, flexibilita, a hmatatelný klid v ásanách. V pozicích zůstáváme min. 1 minutu, většinou 3 minuty, ale to samozřejmě záleží od dané ásany. Nejdelší interval zatím trval 8 minut v budangasane, kobře. Vydržet do první minuty je lehké, okolo třetí minuty začne mysl pomalu skákat a ukazovat kde co bolí! A začínají vyvstávat otázky Proč to vlastně všechno dělám? A právě tady je ta úroveň, kdy se začnete ještě víc vnímat svůj dech a limity svého těla. Je důležité nevěnovat pozornost pochybnostem a pokusit se je překonat, protože tam za nimi je to krásné místo, kam nás může zavést i jakýkoli jiný přítomný okamžik, který si opravdu prožijeme na 100 %.

Cítím, že až teď, po tolika týdnech, skutečně začala moje praxe. Poslední roky jsem sice jógu cvičila, ale teď ji prožívám. Každým dnem pozoruji víc a víc, jak se všechno z jógamatky přesunuje do mého života. Jak se získaná síla, flexibilita a záměr stali mými parťáky, kteří mi ukazují krásu přítomného okamžiku. Nejde o žádný zásadní objev, ale o přirozenou jednoduchost a minimalizmus bytí. Ano, právě tady, bez reálných povinností a globálních strachů naší společnosti se to praktikuje lehce. Najít ten správný balanc mezi každodenní rutinou jógové praxe a našimi životy, to je jóga.

 

Vaše Stanka

 

          

Scroll to top