JÓGA, RUM A SALSA – DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

dominikanska republika - karmayoga
dominikanska republika - karmayoga

31.3.-10.4.2020 /10 nocí  cca 16 500 Kč
10.4 - 21.4. 2020 /11 nocí  cca 17 800 Kč (velikonoční termín)

V ceně balíčku máte ubytování, snídaně a večeře, 2 výlety - šnorchlování lodičkou, výlet do Sosua se západem slunce a  výlet do zátoky  la Bocca s místním obědem, dále kurz salsy a lekce jógy denně v šale v korunách palem.

Balíček neobsahuje letenku, transport z letiště (35 USD na jedno auto – rozpočítává se na počet lidí v autě), pojištění

Možno přikoupit balíček lekcí surfování s profesionálním česky mluvícím instruktorem, půjčení prkna

Termíny jsou zvolené kvůli výhodné letenkách, které stojí cca 700 - 890 EUR (cca 18 -23tis., záleží na aktuálním kurzu), pouze s jedním přestupem v Německu a odletem z Prahy (Eurowings). Možno koupit letenky individuálně. Letenky se dají koupit i za 500 – 600 EUR (13 - 15 tis.), nejsou tak pohodlné, protože mají více přestupů, ale ušetří se dost peněz.

 

V případě zájmu pobytu s dítětem, napište email (veronika@karmayoga.cz), pořešíme individuálně. Dítě se počítá do věku 10 let, 10 let a více je již plná cena.

O UBYTOVÁNÍ: Bydlet budete v dvoulůžkových apartmánech v Cabarete surf camp, který se nachází kousek od centra městečka Cabarete, v soukromé vilové čtvrti. Areál si můžete prohlédnout zde, stránky ale berte s rezervou: https://www.cabaretesurfcamp.com/site1/
Součástí areálu je restaurace, bazén a zhmotnění představy místních lidí o jógové “tělocvičně”, což je tedy vysoká dřevěná vež, kde je tělocvična na výšce korun stromů (rozuměj palem). V pokoji jsou dvě postele, stůl, židle, skříně, kuchyně a samostatná koupelna pro každý apartmán.

Ve vzdálenosti cca 5 minut chůze je pláž a centrum městečka s desítkami restaurací nejrůznějších cenových kategorií, od místních až po luxusní. Pozor! Kabibik je hodně ovlivněn mexickou kuchyní a “hospitality” zde mimo hotelové komplexy není rozvinutá tak, jako např. na Bali, místní se opravdu snaží, ale většinu snahy zabije každodenní popíjení rumu.Pokud jste už byli v Asii a chcete vidět zase něco úplně jiného, tak vám zde nabízíme Karibik, který má plně jiný pohled na svět než Asie:-)

Surfování - ubytování je surfovém kempu a pokud budete mít zájem o surfování, není nic jednoduššího. Každé ráno vás auto odveze na surfařskou pláž, kde je i celé zázemí (půjčovna prken, báreček) a skvělý surfoví instruktoři. Toto není v ceně balíčku, ale je možno doobjednat již předem nebo až na místě.

INFORMACE O KARIBIKU, KTERÉ BYSTE MĚLI VĚDĚT:

Karibik je nádherný, je to země rumu, salsy a 100% užívání si života. Je nutné zapomenout na úplné ticho a rozjímání, všude hraje hudba, všude je rum. Jóga bude brána s lehkostí, vše necháme v rovnováze, trochu prožitku, trochu soustředění, trochu jógy. V “resortu” pracují především místní rodiny, jsou skvělí, milí, autentičtí, ale rozhodně nerozumí povelu “udělejte něco na čas". Místní jógu chápou jen jako protažení těla, aby mohli déle tančit a slavit, jinak tomu vůbec nerozumí. Jóga shala je vystavěna uprostřed palem, ale i tak je tu pořád slyšet hudba. V Dominikáně jsou všichni křesťané a Velikonoce jsou pro ně největším mejdanem roku, proto je nutné se o Velké noci připravit na opravdu velkou párty. Dominikánci nevěří v karmu, ale jen a jen v rodinu (a hned potom v peníze), ceny určují podle toho, jak se vyspí nebo jak se jim líbíte. Bohužel, stejně jako na Bali, nemá lidský život v podstatě žádnou velkou hodnotu - na Bali kvůli reinkarnaci, tady kvůli tomu, že každá žena má tak pět až dvanáct dětí, z nichž prostě ne všechny vyjdou). Dominikánu hodně zničili kanadské a německé cestovky, protože zde postavily obrovské betonové resorty. Na severu Dominikány, kde budeme, naštěstí není tolik resortů, ale země je tu sice chudá,  ale zároveň zde spolu můžeme prožít opravdový autentický Karibik.

KONTAKT: Jóga instruktorka Veronika Carmanová, email: veronika@karmayoga.cz

Scroll to top